طراحی سایت

SEM چیست؟

23 اردیبهشت ماه 1397
SEM چیست؟

SEM یک مفهوم بالاتری نسبت به سئو دارد درحقیقت می توان گفت سئو بخشی از SEM می باشد هر دو عبارت SEM وSEO در دنیای وب کاربرد دارد و بسیاری از افراد تصور می کنند که این دو شبیه به هم اند و تفاوتی با هم ندارند . SEM به نام بازاریابی موتورهای جستجو شناخته شده است . حال میخواهیم به بررسی این دو بپردازیم.

سئو یا همان بهینه سازی موتورهای جستجو:

بهینه سازی سایت از مجموعه اقداماتی است که بر روی سایت انجام میشود و باعث بالا رفتن رتبه سایت در گوگل می شود یکی از مهم‌ترین اهداف سئو، قرار گرفتن در صفحه اول موتورهای جستجو ( به عنوان مثال Google, Yahoo, Bing و غیره) است. بنابرین، سئو بسیار اهمیت دارد و برای مراقبت از یک سایت، باید همواره به اصول سئو پایبند ماند .

SEM یا بازاریابی موتورهای جستجو:

بازاریابی موتورهای جستجو واژه ای کلی تری از بهینه سازی موتورهای جستجو می باشد و باعث بالا رفتن فروش سایت در موتورهای جستجو می باشد.در SEM هدف نهایی ما فروش می باشد. در SEM آمارهای سایت تحلیل می شوند و حتی ممکن است ساختار کلی سایت تغییر کند. SEM یک اصطلاح عمومی است که به معنی بازاریابی در موتورهای جستجو است و مفهوم آن خیلی جامع‌تر از سئو در نظر گرفته می‌شود.
به طور کلی مهمترین موارد SEM عبارتند از:

  • انتخاب کلمات کلیدی مناسب
  • بررسی وضعیت رقبا
  • backlink
  • تبلیغات در سایت های دیگر
  • تحلیل آمارها
  • تغییرات در ساختار وب سایت

۵ استراتژی مهم SEM شامل موارد زیر است:

۱. بازاریابی محتوا: تولید متن، عکس، ویدیو و دیگر موارد بصری که بازدیدکنندگان سایت را ترغیب می‌کند.

۲. تبلیغات کلیکی (PPC): هزینه کردن برای افزایش ترافیک سایت در موتورهای جستجو، شبکه‌‌های اجتماعی و سایت‌های معتبر جهانی. تبلیغات کلیکی با استفاده از طراحی بنر است و براساس کلیک سنجیده می شود و مبلغ پرداختی به سیستم Adwords گوگل به صورت دلار در نظر گرفته می‌شود و با توجه به اینکه هزینه دلار شناور است، هزینه آن نیز متغیر خواهد بود.

۳. بازاریابی شبکه‌های اجتماعی: ایجاد پروفایل‌های رایگان برای کسب و کارتان به منظور ارتقا اعتماد کاربران و افزایش اعتبار سایت.

۴. بازاریابی ایمیلی: ارسال پیام‌های مفید به گیرندگان واجد شرایط که می‌خواهند از شما اطلاعات کسب کنند و تبدیل آن‌ها به درآمد.

۵. بهینه‌سازی نرخ تبدیل (CRO): بهینه‌سازی نرخ تبدیل یک راهکار ساختاری و سازمان یافته برای تقویت عملکرد سایت شما و افزایش کسب درآمد محسوب می‌شود.

مرتبط با SEM چیست؟

سینماگراف در طراحی سایت

سینماگراف در طراحی سایت

چشم انسان عاشق تحرک است. هر المان متحرک در سایت موجب جلب توجه کاربر و افزایش تعامل با آن خواهد شد. سین...

بهترین ایده های استارتاپی

بهترین ایده های استارتاپی

می خواهیم در این مطلب به معرفی برترین ایده های نوپای ایرانی در سال ۲۰۱۷ بپردازیم. هرچند ممکن است ...

سئو چیست

سئو چیست

هنگامی که ازموتورهای حستجو مانند گوگل، یاهو و بینگ استفاده می کنید، عبارت مورد جستجوی شما شامل کلمات ک...