طراحی سایت

9 گام اساسی برای راه اندازی آستارت آپ

15 مرداد ماه 1397
9 گام اساسی برای راه اندازی آستارت آپ

 

استارت آپ نوعی از کسب و کار است که مبتنی بر استفاده از فناوری می باشد .ایجاد یک استارت آپ فرایندی است که تنها با ایجاد یک ایده در ذهن و پیاده سازی یک سایت محقق نمیشود. شناسایی فرصت و بهره برداری از آن و شناسایی افراد و فعالیت هایی که میتوانید با آنها کسب و کار خود را توسعه دهید جزء موارد پر اهمیت است. افرادی که قصد راه اندازی یک استارت آپ را دارند تلاش می کنند تا برای حل مسائل راه حل های مفیدی ارائه دهند. هر چند استارت هایی هستند که بدون تکیه بر فناوری فعالیت می کنند، معنای درست استارت آپ آنگونه که نزد همگان شناخته شده است جدا از فناوری روز دنیا نیست. تمام استارت ‌آپ‌ها از یک ایده شروع‌ می‌شوند؛ ایده‌ای که احتمالاً مردم از آن استقبال زیادی خواهند کرد. برخی از استارت ‌آپ‌ها برای ماه‌ها و یا حتی سال‌ها بر روی یک ایده تمرکز کرده و سعی‌ می‌کنند به آن جامه‌ عمل بپوشانند. استقبال مشتریان نقش بسزایی در موفقیت یا عدم موفقیت یک استارت ‌آپ دارد. اگر مشتریان نسبت به یک ایده بی‌تفاوت باشند در حقیقت استارت ‌آپی نیز وجود نخواهد داشت.
 
گام اول : تیم خود را ایجاد کنید
یک از عوامل پیشرفت در استارت آپ ، داشتن تیم قدرتمند است و بهتر است که افراد تیم از base کار با شما همراه باشند به دلیل اینکه آن ها به بخش مربوط به خود مسلط هستند و با بینش جدید و تکیه بر دانسته های پیشین می توانند ما را در پیشرفت کار همراهی کنند. البته استخدام افراد دیگر برای بخش هایی که نیازمند یک متخصص هستند نیز، یکی از نکاتی است که باید همواره به آن توجه داشت؛ منظور افرادی است که نبود آن ها در تیم موجب کاهش روند رشد شده و از استخدام های بیهوده و بی تاثیر اکیدا اجتناب شود.
 
گام دوم: تحقیقات و مطالعات 
شما قبلا یک ایده کسب و کار را شناسایی کرده اید اکنون زمان آن می باشد که در واقعیت این ایده را پیاده سازی کنید. قبل از اینکه پیش بروید باید از طریق فرایند اعتبارسنجی، ایده کسب و کار خود را اجرا کنید.برای اینکه یک کسب و کار کوچک موفق شود، باید یک مشکل را حل کند، نیازی را پوشش دهد یا چیزی را که بازار بخواهد ارائه دهد.
 
گام سوم: ایجاد طرح توجیهی کسب و کار
شما نیاز به یک برنامه دارید تا ایده استارت آپ را به واقعیت تبدیل کنید. یک طرح کسب و کار ، برنامه ای است که کسب و کار شما را از مرحله راه اندازی تا مرحله رشد هدایت خواهد کرد، و این باید برای همه کسب و کارهای جدید باشد.اگر قصد دارید از یک سرمایه گذار یا موسسه مالی حمایت مالی بگیرید، یک طرح کسب و کار سنتی ضروری است. این نوع طرح کسب و کار به طور کلی طولانی و کامل است و مجموعه ای از بخش هایی دارد که سرمایه گذاران و بانک ها در هنگام تایید ایده شما به دنبال آن ها هستند.
 
 
گام چهارم: انتخاب نام تجاری و ثبت آن
انتخاب یک اسم خوب در کسب و کار تاثیر بسزایی دارد هنگام انتخاب گزینه های خود برای نام کسب و کارتان، اطمینان حاصل کنید که به تمام پیامدهای بالقوه فکر کرده اید.هنگامی که یک نام برای استارت آپ خود انتخاب کردید، بررسی کنید که آیا در حال حاضر علامت تجاری شرکت دیگری هست و یا کسی از این نام استفاده می کند یا نه. فراموش نکنید که نام دامین خود را پس از نام نام تجاری خود انتخاب کنید. 
 
گام پنجم: ایجاد مدل
برخی از استارت آپ ها فقط ایده می دهند و آن را انچنان بزرگ جلوه میدهند و انتظار دارند که هر سرمایه گذاری آنها را بپذیرد در صورتی که در واقعیت ایگونه نیست هر سرمایه گذاری از شما ، از ایده شما یک مدل می خواهد مثلا اگر برنامهنویسی است برایش چند خط کد بنویسید اگه دیزاین یک طراحی اولیه به آن نشان دهید و... بعد توقع ری اکشن از طرف سرمایه گذار را داشته باشید
گام ششم: دریافت مجوزهای مربوطه
کاغذ بازی بخشی از روند راه اندازی یک استارت آپ و یا کسب کار است. انواع مختلف مجوزهای کسب و کار های کوچک وجود دارد که شما باید بسته به نوع استارت آپی که می خواهید شروع کنید و جایی که در آن قرار دارید، در خواست مجوزهای لازم را می دهید. برای این کار باید تحقیق کنید چه مجوزهایی در طول فرآیند راه اندازی استارت آپ شما اعمال می شود.
 
گام هفتم: انتخاب سیستم حسابداری
یکی از مهمترین سیستم های کسب و کارهای کوچک یک سیستم حسابداری است. سیستم حسابداری شما برای ایجاد و مدیریت بودجه شما لازم است، می توانید با کمک این سیستم، نرخ ها و قیمت ها را تنظیم کنید، تجارت یا معامله با دیگران انجام دهید و مالیات خود را محاسبه کنید. شما می توانید خود سیستم حسابداری خود را کنترل کنید یا یک حسابدار را استخدام کنید تا کارهای محاسباتی و حسابداری را انجام دهد. اگر تصمیم گرفتید خودتان کسب و کاری را شروع کنید، اطمینان حاصل کنید که این سوالات را در زمان انتخاب نرم افزار حسابداری در نظر گرفته اید.
 
گام هشتم: انتخاب مکان استارت آپ
انتخاب و راه اندازی محلی برای استارت آپ شما، اهمیت دارد؛ اینکه آیا شما یک دفتر-خانه، یک فضای اداری مشترک یا خصوصی دارید و یا یک محل خرده فروشی.
شما باید درباره مکان، تجهیزات و تنظیمات کلی کسب و کارتان فکر کرده و مطمئن شوید که محل کسب و کار شما برای نوع کسب و کار شما مناسب است. همچنین در مورد این مساله که آیا می خواهید فضای کسب و کار خود را اجاره کنید یا بخرید نیز باید فکر شود.
 
گام نهم: ارتقا استارت آپ
هنگامی که کسب و کار شما در حال اجرا است، باید شروع به جذب مشتریان و مصرف کنندگان کنید. شما می بایست با نوشتن یک پیشنهاد فروش منحصر به فرد (USP) و ایجاد یک طرح بازاریابی بر اساس اصول اولیه شروع کنید. 

مرتبط با 9 گام اساسی برای راه اندازی آستارت آپ

سینماگراف در طراحی سایت

سینماگراف در طراحی سایت

چشم انسان عاشق تحرک است. هر المان متحرک در سایت موجب جلب توجه کاربر و افزایش تعامل با آن خواهد شد. سین...

بهترین ایده های استارتاپی

بهترین ایده های استارتاپی

می خواهیم در این مطلب به معرفی برترین ایده های نوپای ایرانی در سال ۲۰۱۷ بپردازیم. هرچند ممکن است ...

سئو چیست

سئو چیست

هنگامی که ازموتورهای حستجو مانند گوگل، یاهو و بینگ استفاده می کنید، عبارت مورد جستجوی شما شامل کلمات ک...