طراحی سایت

10 اشتباه در طراحی سایت

20 اردیبهشت ماه 1397
10 اشتباه در طراحی سایت

با رشد و پیشرفت کاربران اینترنتی خیلی مهم است که طراحی سایت شما به گونه ای باشد که مشتری از آن راضی باشد و بتواند به راحتی با سایت شما ارتباط برقرار کند و نیاز خود را بر طرف کند وب سایت یک نمایندگی مجازی از کسب و کار شماست و اصلی ترین جایی است که مشتریان اینترنتی می توانند شما را پیدا کنند بنابراین بهتر است در این زمینه دقت لازم را انجام دهید .

10 اشتباه در طراحی سایت

  1. سرعت کم در طراحی سایت

کاربر دوست دارد سایت مورد نظرش به سرعت باز شود ، خیلی بد است که شما سایتی رو طراحی کنید که سرعت لود آن بسیار پایین باشد .به شما پیشنهاد میشود که مقاله بالا رفتن سرعت لود سایت مطالعه نمایید.

  1. غیر فعال کردن دکمه بازگشت در طراحی سایت

سایت هایی که دکمه بازگشت خود را می بندند کاربر را دچار مشکل می کنند و این باعث میشود کاربر دیگر به سراغ سایت شما نیاید ،درست است که شما از طریق مسیریابی که برای سایت خود طراحی می کنید کاربر را راهنمایی می کنید اما بیشتر کاربران به دکمه back مرورگر خود عادت کرده اند پس بهتر است این دکمه را غیر فعال نکنید.

  1. استفاده از تصاویر نامناسب

تصاویر برای جلب توجه کاربر مناسب هستند ، تصاویری که برای سایت خود آپلود می کنید باید با کیفیت مناسب و مرتبط با موضوع سایت باشد ، درست است که اضافه کردن تصویر برای سایت مناسب است اما زیاد از حد آن کاربر را از موضوع اصلی منحرف می کند چه بسا باعث کاهش سرعت لود سایت می شود .

  1. لوگو

داشتن لوگو برای هر شرکت و سازمانی مهم و ضروری می باشد ، در طراحی لوگو دقت  کنید سعی کنید از رنگ های مرتبط با رنگ های به کار رفته در سایت شما باشد در طراحی لوگو حتما از دید کاربران به طراحی آن فکر کنید به گونه ای که پیام سایت شما را به مخاطبان برساند.

  1. استفاده بیش از حد از فونت ها و رنگ های مختلف

کاربران با دیدن اولین صفحه از سایت شما به فونت متن و رنگ های سایت شما دقت می کنند و اگر برای آن ها جالب نباشد سایت را ترک می کنند پس سعی کنید که از فونت ها و رنگ هایی استفاده کنید که حرفه ای و خوانا باشند .

  1. لینک های شکسته

لینک های هستند که دیگر در صفحه وجود ندارند و باید وقتی صفحه ای وجود ندارد کاربر را به صفحه 404 بفرستد تا متوجه شود که این صفحه وجود ندارد، داشتن لینک های شکسته اصلا برای سئو خوب نیست و روی سایت شما اثر منفی می گذارد.

  1. ایجاد منو در طراحی سایت

منوی سایت شما بایدبه صورت مجوعه ای باشد که کاربر به راحتی گزینه مورد نظر خود را پیدا کرده و روی آن کلیک کند.

  1. استفاده از متن های چرخشی و حرکت دهنده

هرگز از متن هایی استفاده نکنید که حالت چرخشی یا حرکت کننده دارند،بهتر است مطالب سایت خود را به حالت ثابت ارائه نمایید تا کاربر بتواند مطالب را به راحتی بخواند.

  1. موبایلی بودن سایت

سعی کنید سایت خود را واکنش گرا طراحی کنید یعنی اینکه در اسمارت فون های مختلف سایت تغییر سایز دهد و کاربر نخواهد زوم کند ، اگر اطلاعاتی در زمینه ریسپانسیو سایت ندارید میتوانید از این بخش استفاده کنید.

  1. قرار ندادن لینک شبکه های اجتماعی در سایت

اکثر کسب و کارها دارای صفحات فیس بوک، توییتر ، اینستاگرام و تلگرام هستند.  کسب و کارها با حضور داشتن در این شبکه ها می توانند از آنها سود ببرند. فراموش کردن قرار دادن لینک شبکه های اجتماعی در سایت در هنگام طراحی سایت یک اشتباه بزرگ است. با انجام صحیح این کار شما ترافیک سایت خود را خیلی بیشتر افزایش خواهید داد.

مرتبط با 10 اشتباه در طراحی سایت

سینماگراف در طراحی سایت

سینماگراف در طراحی سایت

چشم انسان عاشق تحرک است. هر المان متحرک در سایت موجب جلب توجه کاربر و افزایش تعامل با آن خواهد شد. سین...

بهترین ایده های استارتاپی

بهترین ایده های استارتاپی

می خواهیم در این مطلب به معرفی برترین ایده های نوپای ایرانی در سال ۲۰۱۷ بپردازیم. هرچند ممکن است ...

سئو چیست

سئو چیست

هنگامی که ازموتورهای حستجو مانند گوگل، یاهو و بینگ استفاده می کنید، عبارت مورد جستجوی شما شامل کلمات ک...