طراحی سایت

هزینه طراحی اپ موبایل چقدر است؟

17 شهریور ماه 1397
هزینه طراحی اپ موبایل چقدر است؟

پرسیدن اینکه قیمت طراحی اپ موبایل چقدر است، مثل این است که بپرسیم قیمت خودرو چقدر است. خوب، بستگی دارد. باید دید چه امکاناتی مورد نظرتان است.. یک خودرو پراید البته خیلی ارزان تر از یک بی ام و اخرین سیستم است. قابلیت های ابتدایی پراید را با آن همه قدرت، امکانات و ویژگی های جذاب بی ام و تفاوت بسیار زیادی دارد. در مورد اپ موبایل نیز همین گونه است. به قول معروف هر چقدر پول  بدهی همان قدر آش می خوری. آگاهی از عواملی که بر قیمت اپ موبایل تأثیر می گدارد به شما کمک می کند تا تصمیمات عاقلانه ای در این مورد بگیرید و دچار سردرگمی یا نارضایتی  نشوید.

اپ شما تا چه حد پیچیده است؟
آیا می دانید آنچه در نظر دارید در قالب اپ موبایل طراحی کنید چقدر پیچیدگی دارد؟ سادگی در برابر پیچیدگی یعنی هزینه اندک در برابر هزینه زیاد. عقل سلیم همین را می گوید. اپ موبایل برای سفارش دادن غذا از یک رستوران نسبت به اپ موبایل برای انجام عملیات بانکی ساده تر است و از قابلیت های کمتری برخوردار است.
اپ موبایلی که به کاربر امکان می دهد ویدئویی مطابق با انتخاب های خود را تماشا کند، بسیار ساده تر از اپ موبایلی است که با استفاده از یک الگوریتم پیچیده بر اساس انتخاب های کاربر اطلاعات جمع می کند و سپس به کاربر ویدئوهایی مطابق با انتخابهایش پیشنهاد می کند.
در این مثالها اپ دوم پیچیده تر است، یعنی منطق کاری پیچیده تری دارد و بنابراین هزینه بیشتری هم دارد.

اپ شما به چه اجزایی نیاز دارد؟
از نظر فنی، اپ موبایل معمولا دربرگیرنده بخش های زیر است:
اندروید (Android)
آی او اس (iOS)
بک اند (back-end)
ای پی آی (API)

اپ های ساده معمولا فقط شامل اندروید و آی او اس هستند. ولی اگر بخواهید کاربران بتوانند در اپ شما پروفایل ایجاد کنند، آنگاه به بک اند نیاز خواهید داشت تا اطلاعات کاربران را نگهداری کند. هر اپی که بین دو کاربر یا بیشتر ارتباط برقرار کند یا امکان تبادل اطلاعات بین آنها را فراهم کند، علاوه بر یک بک اند پیچیده نیاز به ای پی آی هم خواهد داشت. نقطه شروع واقعی همین جا است: اقدام به ایجاد بک اند و ای پی آی بستگی به میزان پیچیدگی عملکردهایی دارد که مد نظر شماست.

آیا اپ شما به سیستم مدیریت محتوا (CMS) نیاز دارد؟
چنانچه لازم باشد اپ شما توسط خودتان یا ادمین بطور مرتب بروزرسانی شود، در این صورت نیاز خواهید داشت یک سیستم مدیریت محتوا (سی ام اس) بر روی بک اند خود داشته باشید. درست است که طراحی سی ام اس به هزینه شما می افزاید، ولی برای شما امکان بروزرسانی اطلاعات محصولات، مدیریت قیمت ها، اقلام و دسته بندی ها یا حتی ایجاد الگوریتم های مورد نظر خودتان را بدون کمک دیگران فراهم می سازد.

برخورداری کاربر از ویژگی های شبکه های اجتماعی
کلید موفقیت اپ شما این است که ویژگی های شبکه های اجتماعی را در اختیار کاربران خود قرار دهید. افزودن قابلیت هایی چون لایک کردن، به اشتراک گذاری، و امکان ورود اعضا از طریق حساب کاربری شان در شبکه اجتماعی نیز هزینه اپ شما را به میزان قابل ملاحطه ای افزایش می دهد.
چنانچه در نظر دارید ویژگیهای اطلاعات کاربر و به اشتراک گذاری را در اپ خود داشته باشید، دو راه برای انجام این کار وجود دارد:
1)  اپ خود را با شبکه های اجتماعی مانند تلگرام، فیس بوک یا هر شبکه اجتماعی دیگر که برای فعالیت شما مناسب تر است ادغام کنید. یا:
2)  همین ویژگی ها را در داخل اپ خود ایجاد کنید.
انتخاب شما بستگی به ضروریات اپ شما دارد، اما به هر حال هزینه اپ شما را بالا می برد.
با در نظر گرفتن این که در حال حاضر قابلیت های جذاب بیشماری برای فعالیت های اجتملاعی کاربران وجود دارد، ضرورت و اهمیت دارد مشخص کنید که اپ شما به کدام موارد نیاز دارد و آیا این موارد به راستی ارزش اپ شما را بالا خواهد برد یا خیر. واقعیت امر این است که هرچه لیست عملکردهای اجتماعی اپ شما مفصل تر باشد، اجرای آن هم هزینه بیشتری در بر خواهد داشت.

آیا به خدمات شخص  ثالث نیاز دارید؟
افزودن سرویس های شخص ثالث برای یک عملکرد خاص در اپ موبایلی شما بخش مهمی است که در افزایش یا کاهش هزینه طراحی اپ شما تأثیر می گذارد. معمولا  این سرویس ها خدماتی را از طریق فروش اشتراک به مشترکین خود رائه می دهند. افزودن امکان چت کردن، تبدیل نرخ ارز و خدمات گوناگون دیگر همگی می توانند از طریق اشتراک انجام شود، البته باید بدانید که اضافه کردن هر یک از خدمات شخص ثالث به معنی پرداخت دائمی حق اشتراک است که میزان آن بسته به شرایط طرح اشتراک بسیار متفاوت خواهد بود.

نتیجه
هزینه طراحی اپ موبایل موضوع مهمی است و باید به اندازه کافی ان را مورد بررسی قرار دهید همچنین گزینش یک مرکز توسعه اپ موبایلی توانمند که کسب و کار و اهداف شما را به خوبی درک کند، به همان اندازه شایسته توجه است. مرکز منتخب شما با تخصص و تجربه خود برایتان اپ موبایلی مناسب وضعیت فعالیت شما را در چارچوب زمانی و بودجه ای مورد نظرتان طراحی می کند، بطوری که حتی فراتر از انتظار کاربرانتان باشد و به روشنی شما را در دستیابی به اهدافتان یاری کند.

مرتبط با هزینه طراحی اپ موبایل چقدر است؟

سینماگراف در طراحی سایت

سینماگراف در طراحی سایت

چشم انسان عاشق تحرک است. هر المان متحرک در سایت موجب جلب توجه کاربر و افزایش تعامل با آن خواهد شد. سین...

بهترین ایده های استارتاپی

بهترین ایده های استارتاپی

می خواهیم در این مطلب به معرفی برترین ایده های نوپای ایرانی در سال ۲۰۱۷ بپردازیم. هرچند ممکن است ...

سئو چیست

سئو چیست

هنگامی که ازموتورهای حستجو مانند گوگل، یاهو و بینگ استفاده می کنید، عبارت مورد جستجوی شما شامل کلمات ک...