طراحی سایت

نقش سئو و بهینه سازی سایت در رشد تجارت

3 اردیبهشت ماه 1397
نقش سئو و بهینه سازی سایت در رشد تجارت

شما احتمالا با الگو های رشد مختلفی مانند AARRR آشنایی دارید (دستیابی، فعالیت، نگه داری، ارجاع، درآمد). این مورد تماما با دستیابی شروع می شود: آشنا ساختن کاربران با محصول تان توسط بازدید آن ها در سایت یا اپلیکیشن تان. یکی از بزرگ ترین روش هایی که می توانید این کار را انجام دهید، از طریق میزان جستجو سازمانی می باشد. در طول سال های گذشته، من تیم های بازاریابی و رشد (SEO) مختلفی را رهبری نمودم که روی جلب و اکتساب حجم مخاطبین بیشتر از جستجو ها تا جایی که امکان دارد، تمرکز داشتند. در این جا به شما نشان می دهم که چه مواردی را درس گفتم و آموختم.

TDLR؛ تیم های سئو و بهینه سازی سایت بخشی از رشد یک سازمان برای افزایش میزان مخاطبین و مشاهده شدن در جستجو ها می باشد که باعث رشد و ارتقای تجارت می شود. آن ها تحقیقات محتوایی/ لینک/ کلمات کلیدی، حسابرسی های تکنیکی، ساخت محتوا و راه اندازی کمپین های برند/ آگاه سازی/PR را به کار می برند تا به رشد و ارتقای این مورد کمک نمایند. بهترین تیم های سئو و بهینه سازی سایت توسط عملکرد های متقابل افراد شکل می گیرد (طراح، محتوا، سئو و بهینه سازی سایت، مهندس).

بیشترین پشتیبانی که آن ها نیاز خواهند داشت از ابزارها، بودجه و از C-LEVEL شان می باشد (از بالا به پایین).با توجه به تمامی این موارد آن ها می توانند نقش بسزایی را در کمک به شما برای ساخت محصولات جدید و زیبا داشته باشند و باعث می شوند تا آزمایشات و ارزیابی هایی اجرا شده و مجموعه داده های وسیعی به کار بسته شود تا در نهایت تمامی این موارد به یک موضوع ختم شود که آن هم رشد تجارت است. آن ها روی قوانین قدیمی سئو و بهینه سازی سایت تمرکز نمی کنند: کش کردن لینک ها، ساخت محتواهای پراکنده. اما با پشتیبانی از تیم های دیگر و بهبود و قدرت دادن به ایده های شان برای ساخت و ایجاد روش های جدیدی برای افزایش قابلیت مشاهده شدن تجارت در جستجو های سازمانی، وارد عمل می شوند.

در کدام بخش ها سئو و بهینه سازی سایت می تواند رشد بیشتری را باعث شود
در بیشتر شرکت های جدیدی که دارای تیم رشد و ارتقاء می باشند، تیم سئو و بهینه سازی سایت یکی از 5 تیم موجود می باشد. معمولا مابقی به کانال های بازاریابی دیگر و یا بخشی از پروسه که در بالا به آن اشاره داشتیم، مربوط می شود. چیزی که میان این تیم های رشد مشترک است، این می باشد که همگی آن ها روی یک مورد تمرکز می نمایند: کمک به شرکت ها تا جایی که احتمال دارد خود را از طریق ایجاد داده ها و فرصت های جدید رشد و بهبود دهند.

مرتبط با نقش سئو و بهینه سازی سایت در رشد تجارت

سینماگراف در طراحی سایت

سینماگراف در طراحی سایت

چشم انسان عاشق تحرک است. هر المان متحرک در سایت موجب جلب توجه کاربر و افزایش تعامل با آن خواهد شد. سین...

بهترین ایده های استارتاپی

بهترین ایده های استارتاپی

می خواهیم در این مطلب به معرفی برترین ایده های نوپای ایرانی در سال ۲۰۱۷ بپردازیم. هرچند ممکن است ...

سئو چیست

سئو چیست

هنگامی که ازموتورهای حستجو مانند گوگل، یاهو و بینگ استفاده می کنید، عبارت مورد جستجوی شما شامل کلمات ک...