طراحی سایت

نرخ پرشbounce rate چیست؟

23 اردیبهشت ماه 1397
نرخ پرشbounce rate چیست؟

یکی از نکات مهم در بهینه سازی وب سایت نرخ پرش یا همان Bounce rate می باشد وبه معنای میزان ورود کاربران به سایت شما بدون مراجعه به صفحات دیگر است یعنی فقط با بازدید از یک صفحه از وبسایت شما، از آن خارج شده و به صفحات دیگر سر نمی زند. این موضوع زنگ خطری برای وبسایت شما و نشان دهنده عدم جذابیت سایت برای کاربران است. نرخ پرش ایده آل برای یک سایت عددی میان ده تا بیست درصد است. نرخ پرش سی الی چهل درصدی نیز یک نرخ طبیعی برای سایت محسوب می شود و نرخ پرش بالای پنجاه درصد نگران کننده و هشدار دهنده است و باید برای کاهش این نرخ، تلاش های لازم را انجام داد.
عوامل تاثیرگذار در نرخ پرش سایت
ریسپانسیو بودن سایت

همان طور که می دانید امروزه بسیاری از کاربران اینترنتی از تلفن همراه خود وارد وب سایت ها می شوند پس داشتن یک سایت ریسپانسیو از اهمیت بالایی برخوردار است و یکی از دلایلی که ممکن کاربر سایت شما را رها کند عدم درست نمایش ندادن سایت می باشد .
سرعت بارگذاری سایت
هنگامی که سرعت بارگذاری مطالب در سایت بالا باشد و کاربر منتظر بالا آمدن سایت نشود ، این خود باعث می شود که کاربر بیشتر در سایت بماند و در نیمه بالا آمدن سایت آن را رها نکند .
لینک های داخلی سایت
لینک های داخلی هنگامی مفید هستند که وقتی کاربری مطلبی را در سایت شما می خواند و با موضوع جدیدی روبه رو میشود که اطلاعاتی از آن ندارد ، اگر شما آن موضوع را به مطلب دیگری در سایت خود لینک کرده باشید کاربر با کلیک بر روی ان میتواند اطلاعات کافی از ان موضوع را نیز بدست بیاورد و این باعت کاهش نرخ پرش میشود .
کاربری آسان سایت
اگر کاربر وارد سایت شما شود و نتواند نیاز خود را به راحتی پیدا کند از سایت شما خسته شده و دیگر به سراغ این سایت نمی آید پس کاربری آسان از مواردی است که اگر درست رعایت شود می تواند کاربر را در سایت نگه دارد.
ظاهر سایت
اگر مطالب سایت مفید و کاربردی باشد اما گرافیک ضعیفی داشته باشد کاربر تمایلی به خواندن مطالب شما ندارد و سایت را به سرعت ترک می کند 
 

مرتبط با نرخ پرشbounce rate چیست؟

سینماگراف در طراحی سایت

سینماگراف در طراحی سایت

چشم انسان عاشق تحرک است. هر المان متحرک در سایت موجب جلب توجه کاربر و افزایش تعامل با آن خواهد شد. سین...

بهترین ایده های استارتاپی

بهترین ایده های استارتاپی

می خواهیم در این مطلب به معرفی برترین ایده های نوپای ایرانی در سال ۲۰۱۷ بپردازیم. هرچند ممکن است ...

سئو چیست

سئو چیست

هنگامی که ازموتورهای حستجو مانند گوگل، یاهو و بینگ استفاده می کنید، عبارت مورد جستجوی شما شامل کلمات ک...