طراحی سایت

مزایای داشتن اپلیکیشن در بازار کسب و کار

1 خرداد ماه 1397
مزایای داشتن اپلیکیشن در بازار کسب و کار

امروزه نقشی که موبایل ها، اسمارت فون ها و اپلیکیشن ها در زندگی مردم ایفا می کنند بر کسی پوشیده نیست. گسترده ترین کاربرد اپلیکیشن ها در تجارت است و بسیاری از مشاغل به اهمیت تهیه و استفاده از اپلیکیشن درکسب و کار خود پی برده اند. این ارتباط میان تجارت و تکنولوژی دیرزمانی است که وجود داشته و ادامه دارد چرا که تکنولوژی همواره بستری برای ارتباط تجاری آسان تر و سریع تر در دنیای ما فراهم نموده است .

 

از رقبای خود متمایز شوید

امروزه به ندرت دیده می‌شود که کسب و کارهای کوچک از اپلیکیشن اختصاصی استفاده کنند و همین مسئله می تواند یک قدم بزرگ در جهت پیشی گرفتن از رقبایتان باشد. وقتی که به عنوان اولین شرکت در بین رقبا اپلیکیشن خود را راه اندازی کنید، مشتریان هم از آینده نگری شما شگفت زده خواهند شد و همین مسئله بهترین تبلیغ برای کسب و کارتان محسوب می‌شود. شما می توانید با قرار دادن اپلیکیشن روی گوشی مشتریان خود یک قدم از رقبای خود جلوتر باشید.
 
جلوی چشمان مشتریان خود هستید
اپلیکیشن کسب و کار شما همیشه نام شما را به مشتری یادآوری می کند. در نظر داشته باشید که تمامی کاربران در سراسر دنیا در طول روز ده‌ها بار قفل گوشی خود را باز می کنند و صفحات مختلف اپلیکیشن‌های داخل گوشی خود را بالا و پایین می‌کنند. بنابراین حضور آیکون اپلیکیشن شما در میان دیگر برنامه‌های داخل گوشی‌های کاربران یک مزیت غیر قابل انکار محسوب می شود و حتی اگر اپلیکیشن شما همان لحظه توسط کاربر استفاده نشود، به‌طور ناخودآگاه یک تصویر ذهنی از حضور فعال کسب و کار شما در ذهن او ایجاد می‌کند.
 
برند شوید
یک اپلیکیشن برای کسب و کار شما می‌تواند باعث افزایش قابل توجه آگاهی کاربران از فعالیت‌های شما شود. اپلیکیشن موبایل مانند یک بیلبورد تبلیغاتی سفید و خالی است که به شما اجازه می‌دهد هرچیزی را که دلتان می‌خواهد بر روی آن نصب کنید. بی تردید آنچه که شما قصد دارید با استفاده از اپلیکیشن خود ارائه دهید، همان چیزی است که مشتریان به آن نیاز دارند. البته مردم معمولا به دنبال محصولات و خدماتی هستند که از لحاظ طراحی و برند نیز حرفی برای گفتن داشته باشد. معرفی کالا و خدمات شما به عنوان یک برند معتبر بازار تنها با بهره گیری از امکانات یک اپلیکیشن مناسب امکان پذیر است. در نظر داشته باشید که بسنده کردن به یک وبسایت بدون استفاده از اپلیکیشن انتظارات مشتریان شما را برآورده نخواهد کرد.
 
ارزش مشتریان خود را بالا ببرید
شما با اپلیکیشن خود می‌توانید به مشتریان وفاداری که بازدید و استفاده بیشتری از اپلیکیشن شما داشته‌اند خدمات ویژه یا جوایزی اختصاص دهید. در نتیجه کاربران بیشتری  اپلیکیشن شما را دانلود خواهند کرد و شما شاهد افزایش قابل توجه تعداد مشتریان خود خواهید بود. دیگر نیاز نیست از روش های قدیمی جمع‌آوری امتیاز توسط کاربران استفاده کنید.
 
دسترسی به خدماتتان را افزایش دهید
مهم نیست که چه نوع خدماتی ارائه می‌کنید. خدمات یا محصولات شما هرچه که باشد مهم این است که مشتریان شما راهی برای تماس با شما داشته باشند. به‌کارگیری یک بخش با عنوان ارسال پیام یا پاسخگویی به سوالات در اپلیکیشن شما می‌تواند نحوه ارتباط شما با مشتریان را به طور کامل تغییر دهد. برای مثال به جای اینکه شخص با تماس تلفنی یا مراجعه حضوری بخواهد در رستوران، هتل یا پرواز مورد نظرش جا رزرو کند، می تواند با استفاده از اپلیکشن رزرواسیون و تنها با چند کلیک ساده این کار را انجام دهد. بدون شک بسیاری از مردم دنیا ارتباط پیامکی و غیرمستقیم را به تماس تلفنی و مستقیم ترجیح می‌دهند.
 
افزایش فروش 
توسعه یک اپلیکیشن موبایل در مقایسه با وبسایت موجب جذب مشتریان بیشتری می گردد. امروزه جستجوی موبایل و اپلیکیشن مخصوصا در بین جوانان بسیار رایج شده است. مشتریان فعلی شما با صحبت کردن با دوستان خود درباره شما و اپلیکیشن تان موجب گسترش کسب و کار شما می شوند و از این راه افراد و مشتریان جدید، شما را با یک جستجوی ساده پیدا می کنند. در حقیقت، اپلیکیشن کسب و کار، مشتریان شما را به تبلیغ کنندگان کسب و کار شما تبدیل می کند .

مرتبط با مزایای داشتن اپلیکیشن در بازار کسب و کار

سینماگراف در طراحی سایت

سینماگراف در طراحی سایت

چشم انسان عاشق تحرک است. هر المان متحرک در سایت موجب جلب توجه کاربر و افزایش تعامل با آن خواهد شد. سین...

بهترین ایده های استارتاپی

بهترین ایده های استارتاپی

می خواهیم در این مطلب به معرفی برترین ایده های نوپای ایرانی در سال ۲۰۱۷ بپردازیم. هرچند ممکن است ...

سئو چیست

سئو چیست

هنگامی که ازموتورهای حستجو مانند گوگل، یاهو و بینگ استفاده می کنید، عبارت مورد جستجوی شما شامل کلمات ک...