طراحی سایت

مزایای استفاده از استانداردهای وب

24 اردیبهشت ماه 1397
مزایای استفاده از استانداردهای وب

هنگامی که درباره استانداردهای یک صفحه وب صحبت می کنیم منظورمان این است که این سایت دارای کدهای css و html و جاوا اسکریپت معتبر هست یا خیر. اما استانداردهای وب مرتب در حال تغییرند و دائما توسط مجموعه های مختلف استانداردسازی در حال تکاملند. هدف از ایجاد استانداردهای وب این است که برای فناوری های مورد استفاده در وب از جمله html استانداردهایی تعریف شود که مشکلات نمایش سایت ها در مرورگرها را حل نماید تا بتوان سایت/اپلیکیشن هایی ساخت که به خوبی در مرورگرهای مختلف کار کند.

برای دستیابی به این هدف نهادهایی مانند کنسرسیوم W3 انجمن هایی برای بحث و تبادل نظر به وجود آوردند و توافقنامه هایی حاصل شد که مورد قبول شرکت هایی باشد که مرورگرها را توسعه می دهند.

اجرای استانداردهای وب می‌تواند به صفحات وب شما وضوح بیشتری در جستجوهای وب بدهد. ارائه اطلاعات ساختاری در اسناد مورد قبول (از لحاظ استاندارد) دسترسی و ارزیابی اطلاعات در آن اسناد را برای موتورهای جستجو آسان می‌کند و اطلاعات با دقت و درستی بیشتری فهرست می‌شوند.

مطابق سازی کدها با استانداردهای موجود به شما فرصت معتبرسازی صفحاتتان را توسط یک سیستم اعتبارسنجی می‌دهد. سیستم اعتبارسنجی، اسناد شما را پردازش می‌کند و لیستی از خطاها به شما ارائه می‌کند. بدین ترتیب پیدا کردن و اصلاح خطاها برای شما بسیار ساده می شود و شما به مقدار قابل ملاحظه ای در زمان صرفه جویی می کنید.

اغلب استانداردهای وب معمولا با در نظر گرفتن پیش سازگاری و پس سازگاری طراحی شده اند. بنابراین داده هایی که از نسخه‌های قدیمی استاندارد استفاده می‌کنند، کماکان در مرورگرهای جدید کار می‌کنند.

مرتبط با مزایای استفاده از استانداردهای وب

سینماگراف در طراحی سایت

سینماگراف در طراحی سایت

چشم انسان عاشق تحرک است. هر المان متحرک در سایت موجب جلب توجه کاربر و افزایش تعامل با آن خواهد شد. سین...

بهترین ایده های استارتاپی

بهترین ایده های استارتاپی

می خواهیم در این مطلب به معرفی برترین ایده های نوپای ایرانی در سال ۲۰۱۷ بپردازیم. هرچند ممکن است ...

سئو چیست

سئو چیست

هنگامی که ازموتورهای حستجو مانند گوگل، یاهو و بینگ استفاده می کنید، عبارت مورد جستجوی شما شامل کلمات ک...