طراحی سایت

عوامل موفقیت و عدم موفقیت وب سایت ها در طراحی سایت

4 اردیبهشت ماه 1397
عوامل موفقیت و عدم موفقیت وب سایت ها در طراحی سایت

هر کاربری بعد از بازدید از هر وب سایتی نظر مثبت و منفی نسبت به آن دارد، وقتی کاربر نظر مثبتی به سایتی که مشاهده کرده نداشته باشد بی شک دیگر از آن بازدید نخواهد کرد .مدیران وبسایت و بلاگرها باید درک قوی از آنچه میخواهند به مخاطب خود القا کنند داشته باشند تا بتوانند برای رسیدن به آن هدف برنامه ریزی نمایند که چگونه سایت را مدیریت کنند، چه محتوایی آماده کنند، چه پیامی را به بازدید کننده ارسال نمایند و تمام آنچیزی که به عهده یک مدیر وب سایت است.
متاسفانه بسیاری از مدیران سایت ها با عجله و بدون تفکر در خصوص هدف ایجاد وبسایت خود کار را شروع میکنند و به صورت مقطعی در دسته های مختلفی شروع به فعالیت میکنند که با توجه به عدم ثبات و هدفگیری مناسب، توان وبسایت در جهت های مختلفی تقسیم میشود و این پراکندگی باعث عدم کسب موفقیت می گردد.

  • هدف باید نسبتا خاص باشد.
  • قابلیت استفاده از سایت شما باید برای کاربر واضح باشد و خودش به تنهایی گویای همه چیز باشد.
  • از آنجایی که وبسایت ها هم محتوای ثابت دارند وهم محتوای پویا برخی از مطالب پیش روی کاربران توجه آن ها را بیشتر جلب می کند. مشخصا تصاویر بیشتر از متون نوشتاری جلب توجه می کنند و در خود متون هم جمله هایی که bold شده باشند هم جذاب تر از سایر جمله ها هستند.
  • ضروری است که سبک نوشته¬ها و استایل آن ها را با سلایق و عادت های مرورگرهای کاربران تنظیم کرده و تطبیق دهید. از فضاهای خالی داخل وب سایت خود نترسید، طراحان زبردست از آن به عنوان یک المان اولیه در طراحی استفاده می کنند.
  • سعی کنید از تبلیغات بی جا در سایت خود استفاده نکنید یا حداقل این زمان را موقعی بگذارید که سایت شما دارای رتبه مناسبی باشد.
  • حتما پس از طراحی سایت، وب سایت خود را در مرورگرهای مختلف امتحان کنید تا مطمئن شوید که سایتتان در همه ی مرورگرها قابل اجرا می باشد.

مرتبط با عوامل موفقیت و عدم موفقیت وب سایت ها در طراحی سایت

سینماگراف در طراحی سایت

سینماگراف در طراحی سایت

چشم انسان عاشق تحرک است. هر المان متحرک در سایت موجب جلب توجه کاربر و افزایش تعامل با آن خواهد شد. سین...

بهترین ایده های استارتاپی

بهترین ایده های استارتاپی

می خواهیم در این مطلب به معرفی برترین ایده های نوپای ایرانی در سال ۲۰۱۷ بپردازیم. هرچند ممکن است ...

سئو چیست

سئو چیست

هنگامی که ازموتورهای حستجو مانند گوگل، یاهو و بینگ استفاده می کنید، عبارت مورد جستجوی شما شامل کلمات ک...