طراحی سایت

سئو چیست

13 مرداد ماه 1397
سئو چیست

هنگامی که ازموتورهای حستجو مانند گوگل، یاهو و بینگ استفاده می کنید، عبارت مورد جستجوی شما شامل کلمات کلیدی است که موتورهای حستجو از آنها استفاده می کننند تا برای شما مطالب و وبسایتهایی را بیابند که با آنچه به دنبال آن هستید بیشتبرین ارتباط را داشته باشند. مثلا اگر در گوگل عبارت «شرکت حرفه ای خدمات سئو» را جستجو کنید، گوگل وبسایت ها و صفحاتی را پیدا خواهد کرد که این کلمات در آنها آمده است، و آنها را با اولویت ارتباطشان به شما ارائه می دهد. بنابراین وبسایتهایی ای که عبارت «شرکت حرفه ای خدمات سئو» را در همه جای وبسایت خود گذاشته اند در مکان بالاتری در میان نتایج جستجو قرار می گیرند.
اما شرکتها چگونه می توانند یقین حاصل کنند که وبسایتشان در بین نتایج جستجو رو به صعود است؟ با بهره گیری از سئو (یعنی بهینه سازی برای موتورهای جستجو). شرکتی که در جستجوی خدمات حرفه ای سئو است، مواردی را خواهد جست که از کلمات کلیدی و عبارات مرتبط با این موضوع به حد وفور استفاده کرده و تا حد امکان با تکرار آن کلمات کلیدی و عبارتها محتوا تولید کرده باشند. لذا هرگاه کسی آن کلمه کلیدی یا عبارت را جستجو کند، محتوای آن به سمت بالای نتایج جستجو جابجا می شود که این امر بطور مؤثری مشتریان بالقوه را بسوی آن شرکت هدایت می کند.
خدمات حرفه ای سئو زیرمجموعه ای از بازاریابی دیجیتال است، ولی به جای دادن آگهی های تبلیغاتی در وبسایتهای مختلف، در موتورهای جستجو فعالیت کاری خود را تبلیغ می کند.

 یک مثال از چگونگی کارکرد سئو
نادر در حال جستجو در اینترنت برای یافتن یک شرکت حرفه ای سئو است تا به بستنی فروشی اش که در تهرانپارس واقع است کمک کند که از طریق اینترنت مشتری جذب کند. او یک شرکت خیلی خوب پیدا می کند تا با خدمات حرفه ای سئو او را یاری کند. اولین کاری که شرکت سئو انجام می دهد تهیه لیست بلندی از کلمات کلیدی مرتبط با بستنی فروشی اوست. از جمله «بستنی فروشی»، «بستنی فروشی در تهرانپارس»، «بستنی فروشی در شرق تهران». این کلمات یا عبارات کلیدی در بشترین حد ممکن در یک پست وبلاگی یا لندینگ پیج در وبسایت بستنی فروشی نادر به دفعات به کار گرفته می شود.
 
دفعه بعدی که یک مشتری بالقوه عبارت «بستنی فروشی» را جستجو کند، تراکم کلمه کلیدی این عبارت در وبسایت بستنی فروشی نادر آن را به سمت بالای نتایج موتور جستجو می برد. هدف شرکت خدمات سئو این است که وبسایت نادر در میان نتایج جستجو بالاتر و بالاتر برود.
شرکتهای خدمات حرفه ای سئو با خدمات خود به وبسایتها قابلیت دیده شدن بیشتری در اینترنت توسط مشتریان بالقوه می دهند. موضوع مهم این است که از یک شرکت حرفه ای و تخصصی در زمینه خدمات سئو کمک بگیرید تا به  کسب و کارتان کمک کند در صفحات اول حستجوی گوگل و بینگ جای گیرد.

مرتبط با سئو چیست

سینماگراف در طراحی سایت

سینماگراف در طراحی سایت

چشم انسان عاشق تحرک است. هر المان متحرک در سایت موجب جلب توجه کاربر و افزایش تعامل با آن خواهد شد. سین...

بهترین ایده های استارتاپی

بهترین ایده های استارتاپی

می خواهیم در این مطلب به معرفی برترین ایده های نوپای ایرانی در سال ۲۰۱۷ بپردازیم. هرچند ممکن است ...

سئو چیست

سئو چیست

هنگامی که ازموتورهای حستجو مانند گوگل، یاهو و بینگ استفاده می کنید، عبارت مورد جستجوی شما شامل کلمات ک...