طراحی سایت

ساختن یک وبسایت جذاب برای افزایش بازگشت سرمایه

27 مرداد ماه 1397
ساختن یک وبسایت جذاب برای افزایش بازگشت سرمایه

کلید موفقیت کسب و کار، حضور در عرصه  رقابت است. شاید محصول شما منحصر به فرد باشد ولی اگر دارای خلاقیت و نوآوری نباشد، شایسته است برای تجزیه و تحلیل ایده های شخصی تان درباره محصولات یا خدمات خود وقت بیشتری بگذارید تا برای خود «جایگاه منحصر به فرد فروش» که به آنUSP**   نیز می گوییم ایجاد کنید. نشان دادن نتیجه این تجزیه و تحلیل از راه ایجاد یک وبسایت چشمگیر و تأثیرگذار امکان پذیر می شود. پیشنهاد می  کنیم  دز این کار نهایت خلاقیت و کمال گرایی خود را به کار بندید. منابعی در اینترنت وجود دارند که بینش لازم را در مورد اینکه با «جایگاه منحصر به فرد فروش» خود چه رویکردی در پیش گیرید در اختیارتان قرار می دهند.

 

منحصر به فرد بودن
گام اول در مورد جایگاه ویژه منحصر به فرد فروش شما این است که به درستی دریابید چه  چیزی محصول شما را از محصولات مشابه متفاوت می سازد. مثلا اگر شما بادکنک بسته ای می فروشید، ممکن است بادکنک شما سطح براقی داشته باشد اما بادکنک های دیگری که در قفسه فروشگاه ها موجود است رنگشان مات باشد. بنابراین می توانید ویژگی منحصر به فرد براق بودن و درخشندگی آن را برای جذب کودکان و کسانی که به  مهمانی می روند تبلیغ کنید.

 

درباره رقبای خود مطالعه کنید
پس از اینکه پایگاه مشتریان خود را معین کردید، توجه خود را به رقبای خود معطوف کنید و تکنیک های فروش انها را خوب بررسی کنید. پخش آگهی بازرگانی در رادیو و تلویزیون یا درج آگهی در مجلات و روزنامه های چابی یا دیجیتال اقداماتی هستند که با آنها می توانید رویکرد خود را به سوی تبلیعات معطوف کنید. اینکه چه عواملی به افراد انگیزه می دهد تا یک محصول را بخرند، چیزی است که می توانید در یک دوره آموزش بازاریابی یاد بگیرید. ولی اگر بتوانید خود را  به جای خریدار بگذارید، تشخیص این امر آسان تر خواهد شد. عواملی چون نیازها، خواسته ها، اقلامی که مشتریان مدت مدیدی است در فکر تهیه آنها برای منزل یا دفتر کارشان هستند، همگی انتظار مشتری را از تجربه خرید خود شکل می دهند. 

 

مشتری به چه دلایلی محصول شما را برای خرید انتخاب می کند؟
برای بررسی عمیق تر این موضوع که چرا مشتری محصول شما را خریداری می کند، لازم است به این نکته توجه کنید که محبوبترین برندهای آن محصول در حال حاضر چه ویژگی خاصی را به عنوان نقطه قوت خود ارائه می دهند. ویژگیهای محصول شما باید با انتظارات مصرف کنند منطبق یا فراتر از آن باشد تا بتواند انتخاب محصول رقیب را از ذهن مصرف کننده دور کند. هنگام تبلیغ محصول نیز شکل ظاهری محصول شما اهمیت زیادی دارد. شخصی که در آگهی تصویری خود انتخاب می نمایید باید بتواند نقش مصرف کننده ایده آل محصول شما را اجرا کند و بیننده را متقاعد کند.. شما می توانید با صداقت و شفافیت خود در معرفی محصول و استفاده از شخص مناسب هر آنچه را که لازم می دانید به نمایش بگذارید. در هر صورت به خاطر داشته باشید که نشان دادن ظاهر محصول به بیننده در اولویت قرار دارد.

 

* بازگشت سرمایه یا ROI که کوتاه شده عبارت Return on Investment است عبارت از نسبت سود خالص به هزینه سرمایه گذاری می باشد.

 ** USP  کوتاه شده عبارت Unique Selling Proposition به معنی جایگاه منحصر به فرد فروش می باشد.

مرتبط با ساختن یک وبسایت جذاب برای افزایش بازگشت سرمایه

سینماگراف در طراحی سایت

سینماگراف در طراحی سایت

چشم انسان عاشق تحرک است. هر المان متحرک در سایت موجب جلب توجه کاربر و افزایش تعامل با آن خواهد شد. سین...

بهترین ایده های استارتاپی

بهترین ایده های استارتاپی

می خواهیم در این مطلب به معرفی برترین ایده های نوپای ایرانی در سال ۲۰۱۷ بپردازیم. هرچند ممکن است ...

سئو چیست

سئو چیست

هنگامی که ازموتورهای حستجو مانند گوگل، یاهو و بینگ استفاده می کنید، عبارت مورد جستجوی شما شامل کلمات ک...