طراحی سایت

روند طراحی سایت در سال 2018

24 اردیبهشت ماه 1397
روند طراحی سایت در سال 2018

امروزه روند طراحی سایت به سمت استفاده از تلفن های همراه رفته است. از سال 2015 تعداد کاربران تلفن همراه به طور چشمگیری افزایش یافته است و کاربران استفاده از تلفن های هوشمند و رایانه های دستی را به کار با رایانه های سنتی ترجیح می دهند.. در حال حاضر حدود 2/1 میلیارد کاربر تلفن همراه در سراسر جهان وجود دارد. طراحی ریسپانسیو (واکنش گرا) همچنان به تکامل و بهبود ویژگیهای دیداری سایت کمک می کند. طراحی سایت با اصول و روش های سنتی اساسا به جنبه زیبایی شناختی توجه ویژه ای دارد اما در روشهای نوین طراحی سایت کمتر به عامل زیبایی پرداخته می شود.

 

تصاویر بیشتر، بارگذاری سریع تر
تکنولوژی هایی برای بارگذاری اجزای ضروری یک سایت را وجود دارد که به صفحات وب کمک می کند تا در مدت زمان کمتری بارگذاری شوند. در این صورت پس زمینه سایت ها با سرعت بیشتری حرکت می کنند تا محبوبیت بیشتری برای کاربران ایجاد نمایند. در نتیجه یک تجربه کاربری بی نظیر در وب ایجاد می شود.
طراحی  Flat
برای بهبود تجربه کاربری سایت، طرح های مسطح ساده تر جایگزین طرح های پیچیده کاربر شده اند. گرافیک ساده را می توان در طرح های سایت گوگل یا فیس بوک مشاهده کرد.
وب انیمیشن در طراحی سایت
استفاده از انیمیشن یکی از بهترین راهکارها در طراحی سایت است. انیمیشن ها می توانند قدرت هویت یک برند را در دنیای دیجیتال به صورتی پویا نشان دهند. در روند بکارگیری انیمیشن شاهد بازگشت گیف های متحرکی خواهیم بود که از امضا ایمیل گرفته تا لوگو ها کاربرد خواهند داشت
طراحی نیمه تخت
طراحی تخت جدید Flat Design 2.0 که با نام «طراحی نیمه تخت» نیز شناخته می شود موفق شده است تا با بهره جستن از برخی عناصر طراحی نظیر سایه ها و گرادیان ها به طراحی سابق خود ظرافت و عمق بیشتری بیفزاید.
امنیت سایبری
یکی از نکات بسیار مهمی که باید به خصوص در زمینه توسعه وب در نظر گرفت امنیت سایبری است. گوگل به تازگی در جهت اطلاع رسانی به کاربرانی که ممکن بود مورد تهدید سایبری قرار داشته باشند اقداماتی انجام داده است.
طراحی هنری
استفاده خلاقانه از عناصر غیرمنتظره در طراحی سایت موجب جذابیت و تأثیرگذاری بیشتر سایت می گردد. وبسایت های گیرا می توانند کاربران را جذب کنند. استفاده از رنگ های مناسب و گرافیک نوآورانه می تواند به طراحی کاربرپسند وبسایت کمک کند.
ساده و آسان
دوران تلفن همراه دوران ظهور نمایشگرهای کوچک است. این روند باعث گرایش وبسایت ها به کمینه محتوا و عناصر شده است. امروزه صفحات وب در عین برخورداری از طراحی قوی، پیام خود را به شکلی بسیار ساده، ظریف و کارآمد انتقال می دهند.
تمایل به طراحی سه بعدی
طراحی سه بعدی، به اشکال هندسی جان می بخشد. استفاده صفحات وب از اشکال فضایی بجای عناصر واقع گرایانه رواج بیشتری می یابد. طراحی سایت در سال 2018 به سمت استفاده از طرح های زیبای سه بعدی رفته است.
تایپوگرافی خلاقانه
استفاده از تایپوگرافی در طراحی وب گسترش قابل توجهی یافته است. تایپوگرافی در نبرد خلق جذابیتهای دیداری یک برگ برنده محسوب میشود. کلی مور مدیر ارشد استراتژی محتوا در 99designs میگوید: «تایپوگرافی یک ابزار قدرتمند است و استفاده بیشتر از آن نتایج بهتری به همراه خواهد داشت». بنابراین در حالی که قلمهای معمولی و ساده مثل Helvetica همچنان باقی خواهند ماند، طراحان به استفاده از انواع مختلف طرحهای حروف تمایل بیشتری خواهند داشت.» او پیش‌بینی میکند سال 2018 شاهد بازگشت حروف غیرخطی به نمایشگرها باشد و با ترکیب رسم الخطهای متفاوت در سایتها یک تجربه کاربری پویا خلق شود.

مرتبط با روند طراحی سایت در سال 2018

سینماگراف در طراحی سایت

سینماگراف در طراحی سایت

چشم انسان عاشق تحرک است. هر المان متحرک در سایت موجب جلب توجه کاربر و افزایش تعامل با آن خواهد شد. سین...

بهترین ایده های استارتاپی

بهترین ایده های استارتاپی

می خواهیم در این مطلب به معرفی برترین ایده های نوپای ایرانی در سال ۲۰۱۷ بپردازیم. هرچند ممکن است ...

سئو چیست

سئو چیست

هنگامی که ازموتورهای حستجو مانند گوگل، یاهو و بینگ استفاده می کنید، عبارت مورد جستجوی شما شامل کلمات ک...