طراحی سایت

تکنیک هایی برای بهبود رتبه الکسا

24 اردیبهشت ماه 1397
تکنیک هایی برای بهبود رتبه الکسا

بسیاری از کسب و کار های اینترنتی به اولین موضوعی که درباره وب سایتشون فکر می کند افزایش ترافیک سایت و بهبود رتبه الکسای وب سایت خود می باشد  علت این اهمیت هم این است که رتبه‌ی الکسای شما، به عنوان یک معیار رایج، مورد توجه تبلیغ‌دهندگان بالقوه، سرمایه‌گذاران و شرکا قرار می‌گیرد و شاخصی برای ارزیابی ارزش کسب‌و‌کار شما به شمار می‌رود.

الکسا چیست ؟
الکسا یک سرویس رتبه بندی وب سایت ها می باشد در سال 1999 الکسا توسط شرکت آمازون به مبلغ 250 میلیون دلار خریداری شد و در سال 2016 سرویس های تجاری این مجموعه در حوزه رتبه بندی وب سایت، ابزار سئو و ابزار مارکتینگ ارائه شد.
رتبه الکسا چگونه محاسبه می شود؟
الکسا رتبه سایت ها رو بر اساس تعداد بازدید کاربرانی که در یک  بازه زمانی ۳ ماهه از سایت شما بازدید انجام داده اند، رتبه بندی می کند به طور کلی اگر بخواهیم بگویم نشان می دهد سایت شما چقدر در مقایسه با سایت های دیگر محبوب بوده است توجه داشته باشید که این رتبه، مقیاسی نسبی است و رتبه‌ی الکسای سایت شما، فقط به ترافیک سایت بستگی ندارد و به تغییرات ایجاد شده در ترافیک سایر سایت‌ها نیز وابسته است. محاسبات روزانه الکسا بروی تعداد بازدیدکنندگان و تعداد بازدید از صفحات برای همه سایت های روی اینترنت است.  محاسبات روزانه الکسا بروی تعداد بازدیدکنندگان و تعداد بازدید از صفحات برای همه سایت های روی اینترنت است. الکسا دارای پنل داده‌های ترافیک بزرگی است که از میلیون‌ها نفر در سراسر جهان تشکیل شده است. الکسا بر اساس داده‌های به دست آمده از این پنل، تعداد بازدیدکنندگان تمام سایت‌ها بر روی اینترنت را برآورد می‌کند. این محاسبه پیچیده است و مستلزم انجام اصلاحاتی برای بی‌طرف و غیرمغرضانه بودن نتایج و همچنین، شناسایی و حذفِ ترافیک جعلی یا اسپم است
تکنیک های بهبود رتبه الکسا
داشتن محتوای با کیفیت
محتوای خوب و منحصر به فرد باعث میشود ترافیک سایت شما بالا برود 
به طور منظم محتوا منتشر کنید
اگر برنامه به روزرسانی و انتشار مطلب شما منظم باشد، مخاطبان بطور منظم به سایت سر می زنند و به بازدید کننده دائمی سایت تبدیل می شوند. اینکار به موتورهای جستجوگر اعلان می کند که سایت شما یک سایت فعال است
در برنامه های تقویت رتبه الکسا عضو شوید
اگر می خواهید روی تقویت رنکینگ الکسای سایت خود تمرکز کنید، برنامه های زیادی در نت وجود دارد که عضویت در آنها و فعالیت در اینگونه سایت ها موجب تقویت رتبه الکسا خواهد شد. بسیاری از کاربران اینگونه سایت ها دارای نوار ابزار الکسا در جستجوگر خود هستند و وقتی از سایت شما بازدید کنند، رتبه الکسای سایت شما بالا می رود. نوشتن کامنت یا دیدگاه در وبلاگ های مطرح نیز راهی برای تقویت رتبه الکسا است. 
پست های سایت را در شبکه های اجتماعی قرار دهید
امروزه افراد زیادی اطلاعات خود را از طریق شبکه های اجتماعی مانند توییتر و فیسبوک به دست می آورند. بنابراین داشتن صفحه های فیسبوک، توییتر و گوگل پلاس می تواند بیشترین ترافیک را برای سایت شما ایجاد کنند.
درباره الکسا در سایتتون بنویسید
این هم یک تکنیک بسیار ساده و کوچک برای رشد سریع شما در الکسا می باشد. در واقع نوشتن هر چه بیشتر شما درباره الکسا و ترغیب بازدیدکنندگانتان برای نصب توار ابزار الکسا باعث می شود که سایت شما بازدید کنندگان بسیاری را بسوی الکسا بفرستید و این نمایش محسوسی است که سایتتان را به رخ الکسا بکشید.
بک لینک
الکسا معمولا لینک ها داده شده به وبگاه شما و میزان بازدید ترافیکی که از هریک از آن ها به سمت وبگاه شما می آید را تخمین می زند. بنابرین یک راه عالی برای جذب ترافیک نظر سنجی در وب گاه های فعال و پربازدید و یا فروم ها و انجمن ها در باره سایتتان است.
 

مرتبط با تکنیک هایی برای بهبود رتبه الکسا

سینماگراف در طراحی سایت

سینماگراف در طراحی سایت

چشم انسان عاشق تحرک است. هر المان متحرک در سایت موجب جلب توجه کاربر و افزایش تعامل با آن خواهد شد. سین...

بهترین ایده های استارتاپی

بهترین ایده های استارتاپی

می خواهیم در این مطلب به معرفی برترین ایده های نوپای ایرانی در سال ۲۰۱۷ بپردازیم. هرچند ممکن است ...

سئو چیست

سئو چیست

هنگامی که ازموتورهای حستجو مانند گوگل، یاهو و بینگ استفاده می کنید، عبارت مورد جستجوی شما شامل کلمات ک...