طراحی سایت

تاثیر MVP در موفقیت استارتاپ ها

27 مرداد ماه 1397
تاثیر MVP در موفقیت استارتاپ ها

آقای استیو بلنک MVP را اینطوری تعریف می کند: کوچکترین و خلاصه و جمع و جورترین مجموعه ممکن از ویژگی های است که به عنوان یک محصول مستقل کار می کند، و لااقل، مساله (نیاز) “اصلی” را می تواند رفع کند و ارزش محصول را به نمایش بگذارد. » یک «MVP» را می‌توان محصولی با حداقل ویژگی‌ها دانست که مشکلی مشخص را از کاربر حل می‌نماید. به عبارت دیگر، «MVP» این امکان را به شما می‌دهد تا با استفاده از آن، چند کاربر اولیه جذب نموده و از آن‌ها بازخوردهای مفیدی بگیرید. باید به این نکته کلیدی توجه داشت که «MVP» به معنای محصول ابتدایی یا ناقص که با عجله آماده شده است، نیست. با ایجاد یک «MVP» مناسب شما می‌توانید نیازها و انتظارات مخاطبانتان را بهتر درک نموده و محصول نهایی را مبتنی بر آن‌ها توسعه دهید. همچنین این‌که چه پلتفرمی را برای عرضه «MVP» خود انتخاب می‌کنید، بسیار مهم خواهد بود.باهمه اینها باز هم بسیاری از استارت آپ ها به بیراهه می روند و دلیل آن فقط یک چیز است: اینک تیم ها معنی و مفهوم واقعی MVP را درک نکرده اند. حداقل محصول پذیرفتنی (MVP) یک محصول با نیمی از ویژگی ها یا محصول با زمان خروج کمتر نیست، در حقیقت نباید الزاما محصولی باشد. MVP چیزی نیست که شما یکبار بسازید و تصور کنید کار انجام شده است.
درواقع MVP فرایندی است که شما بارها و بارها آن را تکرار می کنید: ابتدا پر ریسک ترین فرضیه ی خود را شناسایی کنید، سپس سعی کنید با کوچکترین آزمایش ممکن فرضیه خود را آزمایش کنید و از نتیجه ی این آزمایش برای رفع اشکالات محصول استفاده کنید.

هفت دلیل کلیدی ضرورت «MVP»، برای استارت‌آپ‌ها 

1. به حداقل رساندن هزینه‌های توسعه محصول
این قانون را هرگز فراموش نکنید: هرچه استارتاپ‌ها پیچیده‌تر باشند، سرمایه‌گذاری بیشتری لازم دارند. باید بدانید که برای هر ویژگی اضافی، یا طراحی زیباتر، می‌بایست هزینه بیشتری بپردازید. اما برای توسعه یک «MVP»، شما به حداقل منابع نیاز خواهید داشت.
مطمئناً یکی از سؤالاتی که شما علاقه‌مند به یافتن پاسخ آن هستید، این است که چه میزان هزینه برای ایجاد یک محصول حداقلی باید پرداخت؟ این رقم، بستگی به عوامل بسیاری دارد، با این حال، هزینه متوسط آن، از ده هزار تا بیست هزار دلار متغیر است. البته این امر، بدین معنی نیست که بازه هزینه‌ای ساخت یک «MVP» همواره محدود است، این هزینه گاهی اوقات می‌تواند کمتر و گاهی اوقات بسیار بیشتر باشد. نکته کلیدی که باید به آن دقت نمود، این است که حتی اگر یک «MVP» ناموفق باشد، قیمت و هزینه ناشی از این اشتباه، به‌طور قابل توجهی کاهش خواهد یافت؛ سپس می‌توان منابع ذخیره را دوباره امتحان نموده و یا یک ایده کسب‌وکار دیگر را برای فعالیت انتخاب نمود. در مجموع، می‌توان چنین گفت که استفاده از یک «MVP»، می‌تواند هزینه‌های توسعه را با تصمیم‌گیری مناسب بین قیمت ثابت، در برابر زمان و قراردادهای مواد به حداقل برساند.
 
2. آزمودن پروژه کسب‌وکار
ایده ساخت یک اپلیکیشن موبایل را در نظر بگیرید؛ توسعه محصول مبتنی بر این ایده، تنها به کدنویسی ختم نمی‌شود. در واقع، هر اپلیکیشن یک پروژه کسب‌وکار است که باید کاربر را به خود جذب نماید و برای سازندگانش سودآوری به همراه داشته باشد. اما آیا ایده شما یک آینده امیدوارکننده پیش روی خود می‌بیند؟ این پرسشی است که پاسخ آن را می‌توان با «MVP» داد. حداقل محصول پذیرفتنی، به شما کمک خواهد کرد که به‌عنوان یک پاسخ دقیق، بدانید چه تعداد کاربر به اپلیکیشن شما علاقه‌مند هستند و چقدر حاضرند برای آن بپردازند.
 
3. جذب مشتریان اولیه
یکی دیگر از دلایل ایجاد یک حداقل محصول پذیرفتنی، جذب کاربران اولیه است. این برای شما به‌عنوان یک استارت‌آپ چه معنایی خواهد داشت؟
شما با داشتن یک «MVP»، مشتریان بالقوه را که با محصول شما در تعامل هستند، جذب خواهید کرد. سپس آن‌ها می‌توانند در مورد آن با دوستان خود صحبت نمایند. این همان بازاریابی ویروسی است که می‌تواند به فراگیر شدن محصول در بازار تقاضا بیانجامد. فرآیند یاد شده، در نهایت موجب می‌شود تا زمانی که استارت‌آپ شما به‌طور کامل تأسیس گردید، از قبل طرفدارانی داشته باشد.
 
4. گرفتن بازخورد
یکی از دلایل اصلی که توسعه‌دهندگان و کارآفرینان باتجربه همواره به داشتن «MVP» توصیه می‌کنند، گرفتن بازخورد از مشتریان است. بسیار مهم است که نظر مشتریان و کاربران در مورد محصول را گرفته و با انتظارات و ویژگی‌های مد نظر آن‌ها آشنا شوید. استفاده از بازخورد مشتریان، کمک می‌کند تا بفهمید چه خصوصیاتی برای مشتریان مهم است و چه خصوصیاتی مهم نیست. به خاطر داشته باشید که هر محصول جدید، باید مشکلاتی را از مردم حل نماید.
 
5- صرفه‌جویی در زمان
تصور کنید که هفته‌ها و ماه‌ها تلاش طاقت‌فرسا و بی‌خوابی برای ساخت و توسعه محصول خود پشت سر گذاشته‌اید و هم‌اکنون آن را عرضه کرده‌اید. هیچ اتفاق شگفت‌انگیزی نیفتاده است، نه محبوبیتی، نه بازاری و نه درآمدی. آیا این برای شما به منزله کابوسی بزرگ است؟ شما می‌بایست این زمان را برای چیزی مفیدتر صرف نمایید؛ ایجاد یک «MVP»، به زمانی بسیار کمتر نیاز دارد و می‌توان به طرق مختلف به‌ویژه به کمک دریافت بازخورد مشتریان اولیه، به محصول نهایی جذاب و مطابق با انتظارات کاربران دست پیدا نمود. 
 
6- جذب سرمایه‌گذاران
اگر یک ایده جدید و بی‌نظیر را با قلب هر استارت‌آپ مقایسه نماییم، آنگاه پول را می‌توان مانند خونی دانست که تپش قلب و ادامه کار استارت‌آپ، به گردش آن وابسته است. شما باید به دنبال کسی باشید که بخواهد بر روی ایده شما سرمایه‌گذاری نماید. نکته‌ای که در جذب سرمایه لازم برای توسعه ایده و تبدیل آن به محصول نهایی مهم است، عدم جذابیت یک ایده صرف ذهنی، برای سرمایه‌گذار است. به عبارت دیگر، یکی از مزایای داشتن «MVP»، این است که در زمان ارائه به سرمایه‌گذاران، شما چیزی فراتر از افکار و کلمات در اختیار خواهید داشت که ایده شما را در کانون توجهات سرمایه‌گذار قرار خواهد داد.
 
7- جلوگیری از هدر رفتن تلاش و کوشش
آخرین و در عین حال یکی از مهم‌ترین مزایا و علل نیاز به یک «MVP»، کمک در راستای به نتیجه رسیدن سعی و تلاش‌های استارت‌آپ است. داشتن حداقل محصول پذیرفتنی، گامی مهم است که می‌تواند راه‌اندازی هوشمندانه و صحیح کسب‌وکار را ممکن سازد. توجه به بازخوردهای مشتریان و پیش‌بینی ریسک‌های مرتبط با توسعه محصول نهایی، امری است که با ساخت یک «MVP» مناسب مقدور می‌گردد
 

مرتبط با تاثیر MVP در موفقیت استارتاپ ها

سینماگراف در طراحی سایت

سینماگراف در طراحی سایت

چشم انسان عاشق تحرک است. هر المان متحرک در سایت موجب جلب توجه کاربر و افزایش تعامل با آن خواهد شد. سین...

بهترین ایده های استارتاپی

بهترین ایده های استارتاپی

می خواهیم در این مطلب به معرفی برترین ایده های نوپای ایرانی در سال ۲۰۱۷ بپردازیم. هرچند ممکن است ...

سئو چیست

سئو چیست

هنگامی که ازموتورهای حستجو مانند گوگل، یاهو و بینگ استفاده می کنید، عبارت مورد جستجوی شما شامل کلمات ک...