طراحی سایت

انتخاب شما: اپلیکیشن موبایل یا وبسایت موبایلی؟

17 مرداد ماه 1397
انتخاب شما: اپلیکیشن موبایل یا وبسایت موبایلی؟

شما یک ایده  واقعا عالی برای کسب و کار دارید و آن را با یک شرکت طراحی سایت ریسپانسیو (واکنش گرا) در میان گذاشته اید تا وبسایت شما را طراحی کند. اکنون زمان آن است که در مورد اینکه چگونه مشتریان شما بر روی موبایل خود به خدماتی که ارائه می دهید دسترسی پیدا کنند نیز بیندیشید.برای این کار دو گزینه در پیش روی خود دارید: اپلیکیشن موبایل و وبسایت موبایلی

فرق بین اپلیکیشن موبایل و سایت موبایلی این است که  سایت موبایلی ورژنی از وبسایت شماست که برای  صفحه نمایش کوچکتر بهینه سازی شده است، در حالیکه اپ موبایل یک نرم افزار کاربردی اندروید یا آی او اس است که کار آن ایجاد عملکرد و درآمدزایی در کسب و کار شماست. هر کدام از این گزینه ها مزایا و معایب خود را دارد. شرکتهای توسعه وبسایت ریسپانسیو می توانند شما را از نکاتی آگاه کنند که شما را به مسیر درست و مناسب برای شما و کسب و کارتان راهنمایی کنند. در نهایت تصمیم گیری با خود شماست، اما خوب است به مزایا و معایب استفاده از هر یک توجه  کنید تا به شما در انتخاب بین اپ موبایل و وبسایت موبایلی کمک کند.

مزایای اپ موبایل

اپلیکیشن موبایل برای آن ساخته  می شود که به اپلیکیشن وبسایت شما اضافه شود تا ویژگی ها و قابلیتهای عملکردی بیشتری برای کاربران شما فراهم کند. یکی از این ویژگی ها شخصی سازی است. شرکتی که با آن کار می کنید باید ویژگی های شخصی سازی اپلیکیشن را به خدمات طراحی وبسایت ریسپانسیو شما بیفزاید تا یک تجربه منحصر به فرد را در اختیار هر یک از کاربران قرار دهد.

معایب اپ موبایل

برای آنکه یک اپلیکیشن موفق باشد باید هم با دستگاههای اندرویدی سازگار باشد و هم با دستگاههای اپل. این بدان معنی است که شما هر دو ورژن اپلیکیشن موبایلی خود را طراحی کنید. سپس لازم است مراحل پذیرفته شدن در اپ استور اپل و بازار اندروید را پشت سر بگذارید. البته ممکن است اطمینان از اینکه اپ شما با هر دو سیستم عامل کاملا سازگار است قدری شما را دچار سردرگمی کند.

مزایای سایت موبایلی

داشتن وبسایت موبایلی، امر نگهداری سایت را نسبتا آسان می کند و موجب نرمش بیشتری در برابر محدودیتهای زمانی و  بودجه ادمین می گردد. شرکتهای توسعه سایت ریسپانسیو می توانند عملیات نگهداری سایت را در یک فایل اجرا کنند و تغییرات در همه دستگاهها اعمال شود، بطوری که کاربران موبایل، تبلت و لپ تاپ بروزرسانی وبسایت موبایلی را همزمان با بروزرسانی ورژن کامپیوتر آن ملاحظه کنند.

خدمات طراحی  وبسایت ریسپانسیو به  شما اطمینان می دهد که وبسایت کامپیوتری شما برای صفحه نمایش های کوچکتر بهینه سازی شده است. یعنی مشتریان شما می توانند به آسانی بر روی دستگاههای موبایل یا تبلت خود به محتوای سایت شما دسترسی داشته باشند.

معایب سایت موبایلی

متأسفانه ویژگیها و قابلیتهای عملکردی سایت موبایلی  در مقایسه با اپ موبایل محدودتر است. در سایت موبایلی، به اشتراک گذاری تصاویر، استفاده از جی.پی.اس و برقراری تماس تلفنی به سادگی  انجام آن در اپ موبایل نیست. همچنین کاربر نمی تواند تجربه کاربری خود را در سایت موبایلی شخصی سازی کند چرا که وبسایت موبایلی در دسترس همگان قرار دارد.

مرتبط با انتخاب شما: اپلیکیشن موبایل یا وبسایت موبایلی؟

سینماگراف در طراحی سایت

سینماگراف در طراحی سایت

چشم انسان عاشق تحرک است. هر المان متحرک در سایت موجب جلب توجه کاربر و افزایش تعامل با آن خواهد شد. سین...

بهترین ایده های استارتاپی

بهترین ایده های استارتاپی

می خواهیم در این مطلب به معرفی برترین ایده های نوپای ایرانی در سال ۲۰۱۷ بپردازیم. هرچند ممکن است ...

سئو چیست

سئو چیست

هنگامی که ازموتورهای حستجو مانند گوگل، یاهو و بینگ استفاده می کنید، عبارت مورد جستجوی شما شامل کلمات ک...